Prowadzący

Anthony Bateman
 
Jeden z najwybitniejszych współczesnych psychoterapeutów, badaczy i klinicystów. Współtwórca, obok Petera Fonagy’ego, psychoterapii opartej na mentalizacji. Koordynator programów szkoleniowych MBT. Pracuje w Anna Freud National Centre for Children and Families, gościnnie jest profesorem University College w Londynie, wykłada i szkoli na całym świecie. Był członkiem Krajowego Instytutu Doskonałosci Klinicznej (NICE) w Wielkiej Brytanii jako ekspert w dziedzinie badań nad zaburzeniami osobowości. Obecnie jest przewodniczącym Krajowej Grupy Rozwoju w obszarze zaburzeń odżywiania. W latach 2012-2015 był przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Badań Zaburzeń Osobowości (ESSPD), do dziś pozostaje jego aktywnym członkiem.
 
Jest laureatem prestiżowych europejskich i amerykańskich nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie badań nad zaburzeniami osobowości.
 
Jest autorem i współautorem 14 książek, m.in.: „Psychotherapy for Borderline Personality Disorder”, „Mentalization Based Treatment for Personality Disorder” oraz ponad 120 artykułów naukowych.

Linda Treliving
 
Psychoterapeutka, superwizorka i trenerka MBT certyfikowana przez Anna Freud National Centre For Children and Families. Przez wiele lat kierowała pracą Departamentu Psychoterapii w Królewskim Szpitalu Cornhill w Aberdeen.
 
Jest szefową szkockiej grupy MBT, współtwórczynią programów szkoleniowych i terapeutycznych. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń osobowości.